Kontakt z nami

F.H.U. Plombier Grzegorz Pietrzak
kom. 788 501 629
plombier.fhu@o2.pl
formularz kontaktowy

Obszar działania

plombier obszar działania

Kolektory słoneczne

Nasza oferta zawiera montaż i sprzedaż zestawów kolektorów słonecznych firm takich jak:

  • Hewalex
  • Visman
  • Buderus

Na wykorzystanie słonca jako źródła energii, decyduje się coraz więcej osób, dlatego że jest najbardziej bezpieczne a za razem i wydajne.

Wystarczy osiem minut promieniowania aby słońce dostarczyło tak ogromną ilość energii jaką wszyscy ludzie zużywają w ciągu całego roku.

Instalacja kolektorów słonecznych może wnieść do 60% oszczędności rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę w domu jednorodzinnym.
Najważniejszą informacją związaną z kolektorami jest fakt iż są z nich wymierne korzyści nawet przy promieniowaniu rozproszonym (zachmurzeniu).

Zasada działania kolektora jest dość prosta, tzn. słońce ogrzewa powierzchnię pochłaniającą światło, a ona przekazuje energię i podgrzewa czynnik, który jest specjalnie stosowany w kolektorach.

Są dwa podstawowe typy instalacji z kolektorami słonecznym:
do przygotowania ciepłej wody oraz instalacje mieszane, które dodatkowo wspomagają centralne ogrzewanie.

Przy słabym promieniowaniu słonecznym układ sterowania włącza dodatkowe podgrzewanie wody, zgodnie z zapotrzebowaniem. Do realizacji tego zadania można można wykorzystać inne źródła energii jak gaz, olej opałowy lub energię elektryczną.

Polecamy stosowanie regulatorów, które dostosowują pracę centralnego ogrzewania do warunków pogodowych, gwarantują one optymalne wykorzystanie dostępnych źródeł energii w każdych warunkach.
purmo logosaunier duval logoRehaubuderus logovaillant logoviessmann logo
Wszelkie prawa zastrzeżone © Plombier.pl | 2008-2019