Kontakt z nami

F.H.U. Plombier Grzegorz Pietrzak
kom. 788 501 629
plombier.fhu@o2.pl
formularz kontaktowy

Obszar działania

plombier obszar działania

Centralne ogrzewanie

Instalacje centralnego ogrzewania dzielimy przede wszystkim na dwie kategorie:
  • grawitacyjne - jest jaka sama nazwa mówi metodą wykorzystującą przepływ wody w instalacji za pomoca praw fizyki i nie wymagającą zasilania elektrycznego. Ogrzewanie grawitacyjne najczęściej stosuje się w małych instalacjach domowych, gdzie można uzyskać różnicę poziomów pomiędzy kotłem a kaloryferem. Najczęściej stosowanymi kotłami są kotły na paliwo stałe, np. drzewo, węgiel. Bardzo istotnym elementem w instalacjach grawitacyjnych z kotłem na paliwo stałe jest to iż muszą być "otwartego", tzn. z dostępem powietrza do otwartego naczynia ponieważ przy przekroczonej normie temperatury wody można ją zagotować co spowoduje wzrost ciśnienia w instalacji i uszkodzenie kotła lub instalacji centralnego ogrzewania. Ten typ instalacji wymaga znacznie grubszych rur niż wariant pompowy, jest to spowodowane oporem liniowym.
  • pompowe - jest odwrotnością ogrzewania grawitacyjnego, w tym przypadku obieg wody wymusza pompa, są to najbardziej rozpowszechnione systemy ogrzewania zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Ten typ ogrzewania ma znacznie większy zakres zastosowania poprzez brak ograniczeń wynikających z różnich między poziomami (kotłowni a strefy grzewczej). Dodatkowym atutem jest fakt iż ogrzewany budynek można podzielić na strefy i stosować mniejsze średnice rur, przez co większa się nam swoboda w prowadzeniu przewodów. Główną wadą tego systemu jest możliwość awarii pompy, braku w dostawie energii elektrycznej.
Wykonujemy instalacje z różnych materiałów: rury czarne, spawane, plastik zgrzewany, zaciskany, rury miedziane lutowane, spawane, zaciskane, system Gebert.
saunier duval logoRehauviessmann logopurmo logovaillant logobuderus logo
Wszelkie prawa zastrzeżone © Plombier.pl | 2008-2019